Zajęcia adaptacyjne

adaptacyjne

KIEDY DZIECKO WCHODZI DO PRZEDSZKOLA – pierwsze dni w nowym przedszkolu są bardzo trudne zarówno dla Maluszka, jak i jego Rodziców, którzy zostawiają swój skarb w ”obcych rękach”.

Rozumiemy ten obustronny stres i staramy się uczynić początek jak najłatwiejszym dla małych i dużych. Dlatego przed rozpoczęciem faktycznych zajęć (przed 1 września) zapraszamy przyszłych przedszkolaków z Rodzicami na zajęcia adaptacyjne w ostatnim tygodniu sierpnia. Maluszki przychodząc kilkakrotnie z rodzicem na takie zajęcia do przedszkola mają możliwość spokojnego przyzwyczajenia się do nowego miejsca, poznania Pań wychowawczyń i innych dzieci. Wtedy pozostając we wrześniu już bez rodzica na zajęciach, nie są w całkowicie obcym środowisku.

Są dwie metody pozostawiania dziecka w przedszkolu:

Pierwsza: wychowawca bierze dziecko od rodzica, zamyka drzwi i… czeka, aż dziecko przestanie płakać.

My wybieramy tę drugą, może wymagającą więcej czasu i zaangażowania od Rodzica i od wychowawcy, ale za to zdecydowanie bardziej szanującą potrzeby małego Człowieka. Ktoś z rodziny, z kim dziecko czuje się bezpiecznie pozostaje w początkowym, adaptacyjnym okresie w przedszkolu po to, aby adaptacja nie odbywała się kosztem poczucia bezpieczeństwa dziecka.

Poniżej zdjęcia z pierwszych Dni Adaptacyjnych w Przedszkolu Gniazdko
 

III Dzień Otwarty. Zobacz zdjęcia!

 

II Dzień Otwarty. Zobacz zdjęcia!

 

I Dzień Otwarty . Zobacz zdjęcia!

 

WYPRAWKA PRZEDSZKOLAKA – w ramach wyprawki należy dziecko zaopatrzyć w buciki na zmianę, gumiaczki i ubranko typu sztormiak (błoto i deszcz nie przeszkadzają nam w spacerach i zabawach na powietrzu). Przedszkole zapewnia wszystkie pozostałe elementy wyposażenia dzielnego przedszkolaka – lniany fartuszek do gotowania, ręczniczek, szczoteczkę i kubeczek do zębów, kocyk i poduszeczkę do relaksacji.

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek
6:30 - 16:30


tel. 33 843 08 41
Formularz kontaktowy
Ochrona danych osobowych
Polityka prywatności
Dojazd


Galeria

  • Wpisów nie znaleziono
ZAPISY DO PRZEDSZKOLA
Gniazdko - Niepubliczne Ekologiczne Przedszkole Integracyjne w Rajsku / Copyrights 2014 / Fundacja Bliżej Człowieka