Rodzice

Obrazek-wpisu-Gniazdko

Współpraca z Rodzicami

Bardzo istotny jest dla nas udział rodziców w życiu przedszkola. Organizujemy spotkania dla rodziców, na których poza planem pracy przedszkola staramy się podejmować tematy wychowania dziecka. Chcemy dzielić się z rodzicami tym co dla nas ważne, rozmawiamy o tym jak rozwiązywać codzienne problemy wychowawcze dzieląc się przede wszystkim naszymi doświadczeniami jako rodzice.

Przeprowadzamy indywidualne rozmowy z rodzicami na temat dzieci, ich sukcesów i problemów, etapów rozwojowych i relacji w grupie.

Prowadzimy również małą bibliotekę pedagogiczną dla rodziców, w której ilość pozycji wciąż rośnie. Od czasu do czasu organizujemy warsztaty dla rodziców.

Zapraszamy rodziców do udziału w różnych świętach i uroczystościach przedszkolnych, takich jak kiermasze, ogniska, prażone i pikniki na powietrzu. W ten sposób dajemy rodzicom możliwość odczucia, jak ich pociecha funkcjonuje w przedszkolnej rzeczywistości, a przedszkolakowi zaprezentowania swojego przedszkolnego świata osobom najbliższym i najważniejszym.

strefa_rodzica

Strefa Rodzica

Zapraszając Was drodzy rodzice do udziału w życiu przedszkola postanowiliśmy utworzyć dedykowaną specjalnie dla Was „Strefę Rodzica”. Znajdziecie tu ważne dokumenty organizacyjne, przydatne i ciekawe informacje na temat pracy przedszkola, terminy spotkań organizacyjnych, poszerzone galerie zdjęć z możliwością ich pobrania oraz wiele innych treści, którymi chcemy się z Wami podzielić.

Dostęp do Strefy Rodzica możliwy jest jedynie po zalogowaniu.

Akademia Rodzica

Akademia Rodzica to cykl spotkań, prezentacji i warsztatów organizowanych z myślą o Rodzicach naszych przedszkolaków. Organizujemy je ponieważ zależy nam na bliskim kontakcie z Rodzicami, których dzieci otaczamy codzienną opieką. Jest to moment kiedy możemy spokojnie, w nieskrępowanej atmosferze przy różnych pracach manualnych porozmawiać, wymienić się doświadczeniami oraz dowiedzieć więcej na temat dzieci. Na spotkaniach i prezentacjach poruszane są miedzy innymi tematy: psychologii dziecka (spotkanie z psychologiem), zdrowego żywienia, czytanie i zabawa z dzieckiem. Podczas warsztatów prezentujemy rodzicom np. decoupage, dekorowanie tortów, warsztaty z psychologiem.

Komentarze (1)

  • Małgorzata

    |

    Gratulujemy pomysłu, a przede wszystkim wykonania. Jako mama bałam się jak nasz Maluch znajdzie się w grupie przedszkolnej i nowej rzeczywistości. Ale obawy minęły. Bardzo dużo pomysłów, zaangażowania, cierpliwości i ciepła sprawiają, że nasz Syn szybko zaadaptował się w Przedszkolu. Panie wkładają wiele wysiłku i serca w opiekę i zagospodarowanie czasu dzieciaków. Polecam jako najlepsze Przedszkole i żałuje że starszy Syn nie mail takich warunków do rozwoju w innej placówce…

    Reply

Skomentuj

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek
6:30 - 16:30


tel. 33 843 08 41
Formularz kontaktowy
Ochrona danych osobowych
Polityka prywatności
Dojazd


Galeria

  • Wpisów nie znaleziono
ZAPISY DO PRZEDSZKOLA
Gniazdko - Niepubliczne Ekologiczne Przedszkole Integracyjne w Rajsku / Copyrights 2014 / Fundacja Bliżej Człowieka