Rekrutacja

Rekrutacja / Gniazdko - Zapisy Niepubliczne Ekologiczne Przedszkole Integracyjne w Rajsku

Ruszyły zapisy na rok szkolny 2022/2023 przytulnego i przyjaznego dzieciom przedszkola. Przedszkola, które formą i sposobem pracy z dziećmi różni się od innych. Zapach suszonych jabłek, wspólnie pieczonego ciasta, ciepło pastelowych kolorów, odgłosy natury pobliskich pól i lasów, własny ogródek i zagroda ze zwierzętami tworzą atmosferę tego miejsca. Zapraszamy do zapoznania się z dodatkowymi informacjami na temat oferowanej opieki i odpłatności.

Rekrutacja 2022/2023

Zapraszamy do nadsyłania zgłoszeń na rok przedszkolny 2022/2023. Obecnie otworzyliśmy nową sale przedszkolną oraz salę gimnastyczną. Dzięki czwartej sali dla przedszkolaczków mamy możliwość przyjęcia od września 2022 dwóch roczników dzieciaczków (z 2018r oraz z 2019r). W sprawie szczegółów prosimy o kontakt telefonicznych oraz mailowy .

 

Zapraszamy również do zapoznania się ze Strefą Rodziców.

 

KIEDY DZIECKO WCHODZI DO PRZEDSZKOLA – pierwsze dni w nowym przedszkolu są bardzo trudne zarówno dla Maluszka, jak i jego Rodziców, którzy zostawiają swój skarb w ”obcych rękach”.
Rozumiemy ten obustronny stres i staramy się uczynić początek jak najłatwiejszym dla małych i dużych. Dlatego przed rozpoczęciem faktycznych zajęć (przed 1 września) zapraszamy przyszłych przedszkolaków z Rodzicami na cykl zajęć adaptacyjnych od czerwca do sierpnia. Maluszki przychodząc kilkakrotnie z rodzicem na takie zajęcia do przedszkola mają możliwość spokojnego przyzwyczajenia się do nowego miejsca, poznania Pań wychowawczyń i innych dzieci. Wtedy pozostając we wrześniu już bez rodzica na zajęciach, nie są w całkowicie obcym środowisku.

Są dwie metody pozostawiania dziecka w przedszkolu:
Pierwsza: wychowawca bierze dziecko od rodzica, zamyka drzwi i… czeka, aż dziecko przestanie płakać.

My wybieramy tę drugą, może wymagającą więcej czasu i zaangażowania od Rodzica i od wychowawcy, ale za to zdecydowanie bardziej szanującą potrzeby małego Człowieka. Ktoś z rodziny, z kim dziecko czuje się bezpiecznie pozostaje w początkowym, adaptacyjnym okresie w przedszkolu po to, aby adaptacja nie odbywała się kosztem poczucia bezpieczeństwa dziecka.

 

Zapisy

Zasady rekrutacji

Zasady zapisów do Gniazdka określa regulamin rekrutacji. Zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem Rekrutacji do przedszkola Gniazdko w Rajsku.

Formularz zgłoszeniowy

Kartę zgłoszenia dziecka do przedszkola – możecie Państwo dostarczyć do nas na dwa sposoby:

Sposób 1. Wydrukować / Wypełnić / Podpisać i Dostarczyć do sekretariatu Przedszkola, lub

Sposób 2. Pobrać / Wypełnić i wysłać za pośrednictwem poczty mailowej.

W celu zapisania Malucha do Gniazdka możecie Państwo również skontaktować się z nami telefonicznie lub mailowo

Zapisy online – formularz rejestracyjny (zarezerwuj miejsce)

 

WYPRAWKA PRZEDSZKOLAKA – w ramach wyprawki należy dziecko zaopatrzyć w buciki na zmianę, gumiaczki i ubranko typu sztormiak (błoto i deszcz nie przeszkadzają nam w spacerach i zabawach na powietrzu). Przedszkole zapewnia wszystkie pozostałe elementy wyposażenia dzielnego przedszkolaka – lniany fartuszek do gotowania, ręczniczek, szczoteczkę i kubeczek do zębów, kocyk i poduszeczkę do relaksacji.

Niepubliczne Ekologiczne Przedszkole Integracyjne – GNIAZDKO położone jest w miejscowości Rajsko i oddalone jest o 5 km od centrum Oświęcimia (Zamek Książąt Piastowski). Wystarczy tylko 9 min. jazdy samochodem, aby znaleźć się z dala od zgiełku miasta w zielonym i spokojnym otoczeniu. PLAKAT PROMOCYJNY

 

III Dzień Otwarty (05/2014). Zobacz zdjęcia!

 

II Dzień Otwarty (04/2014). Zobacz zdjęcia!

 

I Dzień Otwarty (03/2014). Zobacz zdjęcia!

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek
6:30 - 16:30


tel. 33 843 08 41
Formularz kontaktowy
Dojazd


Gniazdko - Niepubliczne Ekologiczne Przedszkole Integracyjne w Rajsku / Copyrights 2014 / Fundacja Bliżej Człowieka