Nasza idea. Gniazdko.

Nasza idea Gniazdko

W Gniazdku, każde dziecko jest dla nas niepowtarzalną osobowością.

Mamy świadomość tego, że przychodząc do przedszkola dziecko uczy się funkcjonować w zupełnie nowym otoczeniu. To dla niego nowe Gniazdko. Dlatego nie oceniamy go, nie klasyfikujemy jako grzeczne lub niegrzeczne, zdolne lub pozbawione talentów. Staramy się je bacznie obserwować i próbujemy skierować jego energię w odpowiednim kierunku. Chcemy aby zdolności każdego dziecka zostały spożytkowane z korzyścią dla niego i przyniosły mu radość i zadowolenie.

Postrzegając dziecko jako istotę wartościową, chcemy zapewnić mu ciekawe i odpowiednio dopasowane do potrzeb zajęcia, a przede wszystkim sprawić, by poczuło się w przedszkolu, jak w domu. Bo przedszkole rozumiemy bardziej jako drugi dom niż instytucję. W dzisiejszym świecie mamy mało okazji do zatrzymania się w miejscu, przyjrzenia się otaczającej przyrodzie lub nawet najbliższemu otoczeniu. Naturalna dziecięca ciekawość często bywa lekceważona lub zaspakajana pobieżnie.

W Gniazdku nasze przedszkolaki mają jeden główny obowiązek – zabawę.
W zabawie dziecko uczy się wszystkich najważniejszych rzeczy.

W Gniazdku chcemy małego człowieka nauczyć cierpliwości, słuchania i widzenia, a nie pośpiechu. Dlatego w naszym przedszkolu dajemy dzieciom dużo czasu na smakowanie świata, swobodną zabawę, nieskrępowaną twórczość typową dla wieku dziecięcego i nieograniczona możliwość kontaktu z przyrodą.

Zależy nam na tym aby nasze przedszkolaki miały jak najlepszą opieką, dającą poczucie bezpieczeństwa i stałości, dlatego każdą grupą opiekuję się dwóch wychowawców. Dbamy o to by praca w naszym przedszkolu miała swój stały rytm, dzięki czemu dzieci czuja się bezpiecznie.

Pracę przedszkola organizujemy według rytmu przyrody. Również każdy tydzień ma swój stały, powtarzalny rytm. Każdy przedszkolak wie, że w tygodniu jest dzień manualny, kiedy można lepić, wycinać i konstruować, dzień plastyczny, w którym rysujemy i malujemy. Jest także dzień muzyczny, czyli wielka zabawa instrumentami, tańcem i śpiewem. W dniu gospodarstwa domowego pieczemy, szyjemy, majsterkujemy, uprawiamy ogród i obsługujemy farmę. Na końcu tygodnia świętujemy, obchodzimy urodzinki lub sprzątamy.

Źródło: www.simplesimonandco.com

Każdego dnia naszego życia, składamy depozyt w banku pamięci naszych dzieci.

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek
6:30 - 16:30


tel. 33 843 08 41
Formularz kontaktowy
Dojazd


Gniazdko - Niepubliczne Ekologiczne Przedszkole Integracyjne w Rajsku / Copyrights 2014 / Fundacja Bliżej Człowieka