Gniazdko z ciepłą, domową atmosferą

IMG_3446

Rodzice kilkulatków mają trudny orzech do zgryzienia przy wyborze przedszkola dla swojej pociechy. Chyba, że przy poszukiwaniach od razu trafią na Niepubliczne Ekologiczne Przedszkole Integracyjne „Gniazdko” w Rajsku. A jest to dobra pora, bo ruszyły zapisy na rok szkolny 2015/2016.

Każde dziecko jest w tym szczególnym miejscu niepowtarzalną osobowością. Świetna i profesjonalna kadra ma świadomość tego, że przychodząc do przedszkola każdy milusiński uczy się funkcjonować w zupełnie nowym otoczeniu. Dlatego nie ocenia go, nie klasyfikuje jako grzeczne lub niegrzeczne, zdolne lub pozbawione talentów. Nauczycielki starają się bacznie je obserwować i próbują skierować jego energię w odpowiednim kierunku. Chcą, aby zdolności każdego dziecka zostały spożytkowane z korzyścią dla niego i przyniosły mu radość i zadowolenie.

Postrzegając dziecko jako istotę wartościową, obsługa „Gniazdka” zapewnia na bieżąco ciekawe i odpowiednio dopasowane do potrzeb zajęcia. Przede wszystkim jednak sprawia, by poczuło się w przedszkolu, jak w domu. Bo przedszkole w Rajsku jest rozumiane bardziej jako drugi dom niż instytucja. W dzisiejszym świecie jest mało okazji do zatrzymania się w miejscu, przyjrzenia otaczającej przyrodzie lub nawet najbliższemu otoczeniu. Naturalna dziecięca ciekawość często bywa lekceważona lub zaspakajana pobieżnie.

W „Gniazdku” przedszkolaki mają jeden główny obowiązek – zabawę.
W zabawie uczą się wszystkich najważniejszych rzeczy, w tym cierpliwości, słuchania i widzenia, a nie pośpiechu. Dlatego przedszkole dajemy dzieciom dużo czasu na smakowanie świata, swobodną zabawę, nieskrępowaną twórczość typową dla wieku dziecięcego i nieograniczona możliwość kontaktu z przyrodą.

Przedszkolaki mają w Rajsku jak najlepszą opiekę, dającą poczucie bezpieczeństwa i stałości, dlatego każdą grupą opiekuję się co najmniej dwóch wychowawców.

Ponadto praca ma tutaj swój stały powtarzalny rytm, dzięki czemu dzieci czują się bezpiecznie. Jest on ściśle powiązany z jednej strony z rytmem przyrody, a z drugiej – z rytmem tygodnia. Przedszkolaki wiedzą, że będzie dzień manualny, kiedy można lepić, wycinać i konstruować. Dzień plastyczny, w którym rysują i malują. Jest także dzień muzyczny, czyli wielka zabawa instrumentami, tańcem i śpiewem. W dniu gospodarstwa domowego wraz z kadrą pieką, szyją, majsterkują, uprawiają ogród i obsługują farmę. Na koniec tygodnia świętują, bądź też obchodzą urodziny lub sprzątają.

Warto wspomnieć, że wszystkie zajęcia dodatkowe, w tym codzienną naukę języka angielskiego, przedszkole organizuje na bieżąco bez dodatkowych opłat w ramach czesnego. Co ciekawe, prowadzi też hipoterapię. Zajęcia z końmi są jedynymi dodatkowo płatnymi. Godny uwagi jest fakt, że w tej proekologicznej placówce szczególną uwagę przywiązuje się do zdrowego żywienia.

Nie można nie nadmienić, że dzieciaki mają zapewniony przywóz do i odwóz z przedszkola specjalnie zakupionym w tym celu busem.

Jest też coś dla rodziców. To warsztaty rękodzielnicze, ale też pomocne przy wychowywaniu milusińskich spotkania z psychologiem.

Juz 6 marca w godzinach od 14 do 18 odbędą się Dni Otwarte Niepublicznego Ekologicznego Przedszkola Integracyjnego „Gniazdko” w Rajsku. Rodzice mogą na własne oczy zobaczyć placówkę i poznać warunki, w jakich czas będą spędzać ich pociechy. A będą, bo nie sposób nie wybrać rajskiego przedszkola, które oferuje tak wiele. Zapisy na rok szkolny 2015/2016 są już rozpoczęte.

Źródło: faktyoswiecim.pl/ Artykuł sponsorowany

Tags:, ,

Trackback from your site.

Poniedziałek - Piątek