Za nami kolejna przedszkolna uroczystość – Dzień Wróbla, obchodzony hucznie szczególnie w grupie Wróbelków. Maluszki układały wróbelkowe puzzle, tańczyły jak ptaszki, oraz tworzyły wspaniałe dekoracje. Poznały też wiele ciekawostek na temat ulubionych skrzydlatych przyjaciół, których dokarmiały całą zimę.
Czekając na przyjście Pani Wiosny, przedszkolaki spragnione słońca, już wcześniej przygotowały Marzanny. 21 marca dzieciaki wyruszyły szukać pierwszych śladów wiosny i przy okazji ostatecznie rozprawić się z zimą. W ognisku spaliły kukłę i z radością tańczyły i bawiły się na łące. A Pani Wiosna chyba usłyszała ich śpiewy, bo wkrótce rozpieściła nas wspaniałą, słoneczną pogodą.
Więcej zdjęć z obchodów Pierwszego Dnia Wiosny w naszej galerii
Ostatniego dnia długiej zimy zaprosiliśmy rodziców naszych przedszkolaków, aby wspólnymi siłami przywołać długo wyczekiwaną wiosnę. Dzieciaki, z niewielką pomocą dorosłych zasadziły żonkile i krokusy, które potem ozdobiły przedszkolne parapety. Każdy też podpisał swoją sadzonkę, aby móc obserwować jak rośnie i rozkwita.
Więcej zdjęć ze spotkania z rodzicami w naszej galerii
8 marca, w Dzień Kobiet odwiedził nas nasz ulubiony gość! Z radością wbiegł na salę, pomachał ogonem i przywitał się z przedszkolakami. Kto taki? Nord! Nasz wierny przyjaciel, który z cierpliwością pozwala się przytulać, czesać i głaskać. A opiekunka Norda, Pani Kasia, zawsze przywozi nam niespodzianki. Tym razem przedszkolaki otrzymały psie kolorowanki, układały historyjki i bawiły się z pieskiem. I jak zawsze było bardzo wesoło i aktywnie.
Tłusty Czwartek w Gniazdku wcale nie jest tłusty, a tym bardziej niezdrowy. Wręcz przeciwnie! Jest zdrowy i bardzo smaczny. A to za sprawą naszych przedszkolaków i Pani Reni, którzy wspólnie przygotowali pyszne pieczone pączki. Dzieci wałkowały ciasto, wycinały kółeczka, Pani Renia nakładała konfiturę i wspólnie czekali, aż pachnące wypieki będą gotowe.