Obchody Prima Aprilis były w prawdzie już jakiś czas temu, ale dziś zapraszamy Państwa do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia. Było mnóstwo śmiechu i radości, dzieciaki robiły sobie żarty, psikusy i zagadki. Tańczyły, skakały i bawiły się przy muzyce.
Do obchodów Dnia Zwierząt przedszkolaki przygotowywały się już kilka dni wcześniej. Wraz z rodzicami zebrały karmę dla kotów, aby przekazać ją potrzebującym zwierzakom. Gdy nadszedł ten dzień, dzieciaki z niecierpliwością czekały na obiecany spacer. Podczas wycieczki odwiedziły zaprzyjaźnioną miłośniczkę zwierząt, która opiekuje się okolicznymi kotkami, nie posiadającymi domu. Z radością wręczyły zebraną karmę i dumne wróciły do przedszkola.
W grupie Sikorek obchodziliśmy Dzień Teatru. Z tej okazji przedszkolaki na jeden dzień zmieniły się w reżyserów i scenarzystów. Przygotowały kukiełki oraz wymyśliły wspaniałą opowieść o dzielnym robocie, który przemierzając galaktykę trafia na Planetę Księżniczek. Cały spektakl odegrała pani Basia, a przedszkolaki zasiadły na widowni i z radością oglądały swoje dzieło.
Po raz kolejny odwiedziła nas nasza zaprzyjaźniona Fabryka Kreatywności z Kęt, która zawsze zaskakuje nas swoimi wspaniałymi warsztatami. Tym razem goście przygotowali zajęcia o owadach dla Sikorek, oraz eksperymenty dla Wróbelków. Obie grupy były zachwycone, co możecie sprawdzić na zdjęciach. Dzieciaki dowiedziały się wielu fascynujących rzeczy na temat życia owadów, szukały patyczaków, ukrytych wśród liści, poznały owadożerną rosiczkę, oglądały chrząszcze, oraz formikarium z kolonią pracowitych mrówek. Maluszki natomiast mieszały kolorowe ciecze, doprowadzając do wybuchów przypominających wulkany oraz obserwowały lewitujące bańki mydlane. I jak zwykle na warsztatach Fabryki nikt się nie nudził!
Więcej zdjęć z warsztatów u Sikorek tutaj a u Wróbelków tutaj
Nie od dziś wiemy, że woda zdrowia doda. Ale nie wszyscy wiedzieliśmy jak można się wspaniale bawić przy jej użyciu. Najpierw przedszkolaki, wspólnie z Panią Renią barwiły wodę niebieską bibułą, aby następnie przy pomocy zabarwionej wody tworzyć piękne prace plastyczne. Starszaki natomiast, wspólnie z Panią Ewelinką puszczały bańki i bawiły się klanzą.